Fotowoltaika: instalacje fotowoltaiczne

Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto.

Montaż Oszczędności Koszty, ceny Zasada działania instalacji fotowoltaicznej

Zamontowaliśmy wiele instalacji w Gdańsku i Gdyni (Trójmieście), głównie w domach jednorodzinnych, generując duże oszczędności przy optymalnym koszcie, ponieważ cena paneli fotowoltaicznych nie jest tak wysoka jak parę lat temu.

Proponujemy pełen zakres usług od konsultacji telefonicznej, poprzez wycenę, wizję lokalną u inwestora, pomiary z natury, wykonanie profesionalnego projektu, aż po dostawę całego systemu i montaż instalacji. Fotowoltaika wpisuję się w architekturę nowoczesnych domów w Gdańsku, Gdyni i całym Trójmieście. Jest widoczna poprzez montaż instalacji na budynkach z dachami skośnymi, płaskimi lub jest zamontowana naziemnie na podkonstrukcjach stalowych.

Wróżniamy trzy rodzaje paneli fotowoltaicznych:

Fotowoltaika, panele słoneczne, instalacje fotowoltaiczne: Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto

Jakie oszczędności generują panele fotowoltaiczne dla mieszkańców Gdańska i Gdyni (Trójmiasta)?

Mieszkając w Gdańsku, Gdyni w Trójmieście i okolicach mając panele fotowoltaiczne z pewnością rachunki za prąd spadną do minimum. Oprócz oszczędności pieniędzy podczas początkowej inwestycji można również zaobserwować znaczną redukcję kosztów rocznych. Przeciętna konfiguracja paneli słonecznych może zaoszczędzić około 70% rocznych kosztów ogrzewania wody i wytwarzania energii elektrycznej. Te obniżone koszty będą się kumulować przez lata, co sprawia, że ​​początkowa inwestycja jest bardzo opłacalna.

Z pomocą doświadczonego instalatora paneli słonecznych można uzyskać dostęp do technologii nowej ery. Branża ta nieustannie rozwija się w szybkim tempie, dzięki czemu jest to idealny czas na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań. Dzięki najnowocześniejszym technikom produkcyjnym można zaoszczędzić jeszcze więcej rocznie, korzystając z najlepszych paneli słonecznych. Mówiąc o technologii możemy panele fotowoltaiczne podzielić na trzy rodzaje:

  • monokrystaliczne
  • polikrystaliczne
  • amorficzne

Najlepsze są panele monokrystaliczne, ponieważ maksymalizują ilość wytwarzanej energii. Według badań nieruchomości można oszczędzać do 70% jesli chodzi o obniżenie rachunków za energię. Jest to duża zaleta, jeśli chodzi o oszczędności krótko- i długoterminowe.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne, jaka jest ich średnia cena?

Początkowa inwestycja będzie się różnić kosztowo w zależności od liczby potrzebnych paneli, ale zwykle waha się między 20000zł a 25000zł w przypadku systemów fotowoltaicznych i między 40000zł. - 50000zł. w przypadku systemów akumulatorów PV. Należy pamiętać, że koszt ten zmniejszy się z przyznawanych dotacji w Gdańsku i Gdyni (w Trójmieście) wspieranych przez różne programy związane z dotacjami.

Opierając się na aktualnych danych liczbowych w Gdańsku, może to doprowadzić do znacznego zwrotu z oszczędności w ciągu 5 lat. Po 6-7 latach inwestycja zwróci się sama, a wszystko inne stanie się dodatkiem do zwrotu z inwestycji. Tego typu oszczędności nie są we wstępnej fazie zakupu tanie, dlatego pozostają świetną opcją dla tych, którzy traktują to jako inwestycję finansową.

Warto poświęcić trochę czasu na poznanie różnych paneli słonecznych, ich działania i ilości pieniędzy, które zostaną zaoszczędzone po zakupie. Te informacje są istotne i mogą być świetnym sposobem, aby skłonić Cię do zainstalowania systemu na Twojej nieruchomości. Należy również pamiętać o naturalnym wzroście kosztów paliwa w miarę upływu czasu. Te rachunki za media nie pozostaną statyczne, co oznacza, że ​​w końcu zapłacisz więcej. Właśnie dlatego panele słoneczne są koniecznością w i czymś, o czym wszyscy właściciele nieruchomości powinni pomyśleć. Może to przynieść imponujące korzyści i pomoże również planecie.

Aby uzyskać więcej informacji, należy jak najszybciej skonsultować się z doświadczonym instalatorem paneli słonecznych. To fascynująca okazja do podjęcia przyjaznej dla środowiska decyzji z długą listą długoterminowych korzyści. Energia słoneczna to droga na przyszłość dlatego zachęcamy od kontaktu z doświadczonym instalatorem.

Zasada działania instalacji fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne (inaczej fotowoltaika) służą do przekształcania promieni słonecznych w energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne – na czym polegają? Panele tego typu służą do produkcji energii elektrycznej, która produkowana jest z promieni słonecznych. Złożone są z ogniw fotowoltaicznych, którymi są jednostki zbudowane na bazie krzemu. Produkują one napięcie w skali 0.5 V. Kiedy panele fotowoltaiczne połączy się w całość, wtedy mogą one wyprodukować pożądaną dla nas ilość energii elektrycznej. Jak działają ogniwa fotowoltaiczne? Światło słoneczne, które pada na krzem jest przez niego pochłaniane, co sprawia, że elektrony wprawiane są w ruch. To sprawia, że zaczyna przepływać energia elektryczna. W panelach fotowoltaicznych nie są ważne jedynie zespoły ogniw.


Co dzieje się w świecie instalacji fotowoltaicznych w Gdańsku i Gdyni - Trójmieście?

Gdańsk

Gdańsk - ma największą farmę fotowoltaiczną

Wg oficjalnych informacji firma Energa wybudowała w Gdańsku największą farmę fotowoltaiczną w Polsce. Cała instalacja ma 1,64MW a jej całkowita powierzchnia jest porównywana do trzech boisk piłkarskich. Prawdopodopodobnie będzie można zasilić takim zestawem około siedemset domów. Całkowita ilość paneli fotowoltaicznych wynosi ponad sześć tysięcy dwieście a moc jaką będzie w stanie wyprodukować w ciągu roku to 1,5GWh. Całość inwestycji pochłonęła ponad 9 mln. złotych. (Dane z 2014 roku) W chwili obecnej na rok 2021 zbliżamy się do momentu zwrotu inwestycji.

Gdynia

Gdynia - dotacje do fotowoltaiki

25% tyle wynosi dotacja w Gdyni na zakup instalacji i zamontowanie odnawialnych żródeł energii całej inwestycji. Nie będzie ona większa niż kwota 2500zł w przypadku paneli słonecznych - fotowoltaicznych dla budynku jednorodzinnego. Kwota maksymalna dopłaty wysoni 5000 zł i dotyczy budynków wielorodzinnych na terenie Gdyni. Wypłata dla podmiotów działa wstecz i można się o nią ubiegać nawet do 5 lat po zrealizowaniu całej inwestycji. Złożenie wniosku wraz z załącznikami jest bezpłatne. Sprawę należy załatwić w kolejności: 1.analiza złożonych dokumentów 2. wizja terenowa 3.przelew kwoty dotacji na konto lub odbiór gotówki w kasie urzędu

Trójmiasto

Trójmiasto - Budynek WFOŚiGW ze ścianą fotowoltaiczną

Cała ściana budynku WFOŚiGW od strony południowej została tak zaprojektowana, aby cała była pokryta panelami fotowoltaicznymi. Taki projekt spowodował, że budynek wytwarza więcej energii niż potrzebuje. Dodatkowo technologie jakie zostały zastosowane powodują, że budynek zimą ma bardzo niskie straty cieplne natomiast latem nie jest nagrzewany przez warunki atmosferyczne. Jest to jedna z najciekawszych inwestycji tego typu w Trójmieście i znajduje się pod adresem:
Gdańsk, 80-861, ulica: Rybaki Górne 8

Montaż fotowoltaiki Gdańsk Montaż fotowoltaiki Gdynia Montaż fotowoltaiki Trójmiasto Instalacje fotowoltaiczne Gdańsk Instalacje fotowoltaiczne Gdynia Instalacje fotowoltaiczne Trójmiasto Fotowoltaika Gdańsk Fotowoltaika Gdynia Fotowoltaika Trójmiasto