Słoneczne: panele, kolektory, instalacje.

Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto.

Montaż w Gdańsku, Gdyni, Trójmieście. Instalacje i panele słoneczne.

Kolektor słoneczny służy konwersji energii z promieniowania słonecznego na energię cieplną. Dzieję się tak, gdy docierająca do niego energia słoneczna zmieniana jest na energię cieplną do nośnika. Takim nośnikiem ciepła może być ciecz w postaci glikolu, wody lub gazu, np. powietrza. Kolektory słoneczne bardzo często są żródłem energi dla pomp ciepła, co sprawia,że dom w którym są montowane staje się coraz bardziej samowystarczalny i ekologiczny. Najczęściej kolektory cieplne są wykorzystywane do podgrzewania wody użytkowej, czyli tej w której kąpiemy się, czy myjemy naczynia. Za pomocą kolektorów czy też inaczej mówiąc paneli słonecznych podgrzejemy również wodę w basenie. Może być to również bardzo ekologiczna droga do wspomagania ogrzewania centralnego oraz do ciepła technologicznego. Wróżniamy dwa rodzaje paneli fotowoltaicznych:

Kolektory słoneczne, panele słoneczne: Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto

Mieszkając w Gdańsku, Gdyni. dwa rodzaje:

  • monokrystaliczne
  • polikrystaliczne
Najlepsze są monokrystaliczne panele

Jaka jest cena, ile kosztują panele słoneczne - instalacje fotowoltaiczne w Gdańsku, Gdyni - Trójmieście?

Cena, koszt - panele słoneczne, fotowoltaiczne: Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto

Początkowa inwestycja będzie się różnić kosztowo w zależności od liczby potrzebnych paneli, ale zwykle waha się między 20000zł. a 25000zł w przypadku systemów fotowoltaicznych i między 40000zł. - 50000zł. w przypadku systemów akumulatorów PV. Należy pamiętać, że koszt ten zmniejszy się z przyznawanych dotacji w Gdańsku, Gdyni (w Trójmieście) wspieranych przez rząd. Opierając się na aktualnych danych liczbowych w Gdańsku, może to doprowadzić do znacznego zwrotu z oszczędności w ciągu 5 lat. Po 6-7 latach inwestycja zwróci się sama, a wszystko inne stanie się dodatkiem do zwrotu z inwestycji. Tego typu oszczędności nie są we wstępnej fazie zakupu tanie, dlatego pozostają świetną opcją dla tych, którzy traktują to jako inwestycję finansową.

Warto poświęcić trochę czasu na poznanie różnych paneli słonecznych, ich działania i ilości pieniędzy, które zostaną zaoszczędzone po zakupie. Te informacje są istotne i mogą być świetnym sposobem, aby skłonić Cię do zainstalowania systemu na Twojej nieruchomości. Należy również pamiętać o naturalnym wzroście kosztów paliwa w miarę upływu czasu. Te rachunki za media nie pozostaną statyczne, co oznacza, że ​​w końcu zapłacisz więcej. Właśnie dlatego panele słoneczne są koniecznością w i czymś, o czym wszyscy właściciele nieruchomości powinni pomyśleć. Może to przynieść imponujące korzyści i pomoże również planecie.

Aby uzyskać więcej informacji, należy jak najszybciej skonsultować się z doświadczonym instalatorem paneli słonecznych. To fascynująca okazja do podjęcia przyjaznej dla środowiska decyzji z długą listą długoterminowych korzyści. Energia słoneczna to droga na przyszłość dlatego zachęcamy od kontaktu z doświadczonym instalatorem.


Gdańsk

Gdańsk - ma największą farmę fotowoltaiczną

Wg oficjalnych informacji firma Energa wybudowała w Gdańsku największą farmę fotowoltaiczną w Polsce. Cała instalacja ma 1,64MW a jej całkowita powierzchnia jest porównywana do trzech boisk piłkarskich. Prawdopodopodobnie będzie można zasilić takim zestawem około siedemset domów. Całkowita ilość paneli fotowoltaicznych wynosi ponad sześć tysięcy dwieście a moc jaką będzie w stanie wyprodukować w ciągu roku to 1,5GWh. Całość inwestycji pochłonęła ponad 9 mln. złotych. (Dane z 2014 roku) W chwili obecnej na rok 2021 zbliżamy się do momentu zwrotu inwestycji.

Gdynia

Gdynia - dotacje do fotowoltaiki

25% tyle wynosi dotacja w Gdyni na zakup instalacji i zamontowanie odnawialnych żródeł energii całej inwestycji. Nie będzie ona większa niż kwota 2500zł w przypadku paneli słonecznych - fotowoltaicznych dla budynku jednorodzinnego. Kwota maksymalna dopłaty wysoni 5000 zł i dotyczy budynków wielorodzinnych na terenie Gdyni. Wypłata dla podmiotów działa wstecz i można się o nią ubiegać nawet do 5 lat po zrealizowaniu całej inwestycji. Złożenie wniosku wraz z załącznikami jest bezpłatne. Sprawę należy załatwić w kolejności: 1.analiza złożonych dokumentów 2. wizja terenowa 3.przelew kwoty dotacji na konto lub odbiór gotówki w kasie urzędu

Trójmiasto

Trójmiasto - Budynek WFOŚiGW ze ścianą fotowoltaiczną

Cała ściana budynku WFOŚiGW od strony południowej została tak zaprojektowana, aby cała była pokryta panelami fotowoltaicznymi. Taki projekt spowodował, że budynek wytwarza więcej energii niż potrzebuje. Dodatkowo technologie jakie zostały zastosowane powodują, że budynek zimą ma bardzo niskie straty cieplne natomiast latem nie jest nagrzewany przez warunki atmosferyczne. Jest to jedna z najciekawszych inwestycji tego typu w Trójmieście i znajduje się pod adresem:
Gdańsk, 80-861, ulica: Rybaki Górne 8

Montaż fotowoltaiki Gdańsk Montaż fotowoltaiki Gdynia Montaż fotowoltaiki Trójmiasto Instalacje fotowoltaiczne Gdańsk Instalacje fotowoltaiczne Gdynia Instalacje fotowoltaiczne Trójmiasto Fotowoltaika Gdańsk Fotowoltaika Gdynia Fotowoltaika Trójmiasto