Pompy ciepła Gdańsk

Montaż pompy ciepła, który odbył się w Gdańsku a potrzeby klienta.

W sprzedaży dostępne są 3 rodzaje pomp ciepła, które dobiera się w zależności od potrzeb gospodarstwa (ogrzewaniedomu czy wody oraz powierzchnia i ilość osób). Drugim kryterium jest wielkość działki, która warunkuje możliwość przeprowadzenia prac ziemnych w przypadku pompy gruntowej. Poniżej przedstawiamy prace budowlane,na terenie miast: Gdańsk, Sopot, Gdynia ( Trójmiasto ) .

Solidne wykonanie? Z pewnościa w 2019 roku i kolejnych latach !

Jak zamontować pompę ciepła
				 w domu w Gdańsku, Sopocie, Trójmieście. Poziomy montaż
				 rur dla pompy ciepła na działce w Gdańsku, Sopocie, Pomorskim.

Czy głębokość odwiertu ma wpływ na moc ogrzewania.

Kiedy wykonać odwierty na pompę ciepła? Montaż pompy ciepła powinien być zaplanowany jeszcze przed budową domu. Możemy wtedy wytyczyć miejsce, gdzie postawimy naszą pompę ciepła. Można połączyć prace ziemne pod pompę z pracami związanymi ze stawianiem fundamentów. W tym wypadku można dużo zaoszczędzić na odwiertach i skorzystać z już wykopanych otworów. Odwierty ważne by robić zanim zaplanujemy nasz trawnik oraz ogród. Najlepszy czas na takie prace to wiosna, lato i ewentualnie wczesna jesień. Ważne, by temperatury były dodatnie. Wtedy gleba nie jest twarda i zamarznięta. Ilość odwiertów jest uzależniona od tego, gdzie będzie dolne źródło ciepła. Przy odwiertach lepiej jest nieco przewymiarować, niż zmieniać położenie instalacji już po jej uruchomieniu. Najlepiej przekroczyć około 30% zaleceń zawartych w dokumentacji technicznej, która dodana jest do danego urządzenia. Głębokość odwiertów mieści się między 50 a 200 metrów. Wszystko w zależności od położenia dolnego źródła. Przy powierzchni 100mb odwiert można rozłożyć np. na 2 albo 3 mniejsze. Na obszarach równinnych odwierty można wykonywać na głębokość do 100 metrów, a w górach muszą być niego większe. Największy geotermalny odwiert w polsce planuje się na rok 2020 w gminie Szaflary. Ma mieć długość ok 7 kilometrów - długość jak z Gdyni do Sopotu.

Pompa ciepła pionowa w Gdańsku. Głębokość odwiertu dla pompy ciepła w Gdyni.

Kiedy zdecydować się na wymiennik gruntowy poziomy.

Wymienniki gruntowe poziome są bardzo popularne w Trójmieście. Wykorzystuje się je na działkach o różnych powierzchniach, gdzie możemy pozostawić dużą część ziemi bez zagospodarowania. Trzeba jedynie mieć na uwadze fakt, że w zależności od rodzaju gruntu osiągniemy inne wyniki jeśli chodzi o pobór ciepła. Wymienniki muszą zalegać 20 cm poniżej tzw. lokalnej strefy. Układa się je z rur, których średnice mają 32 lub 40 mm. Montuje się je w odstępach 0,8 m albo 1 metr. W systemie powinien być także rozdzielacz ograniczający opór hydrauliczny. Ilość wyjść oraz wejść ma być równa ilości pętli.

Gdzie zamontować pompę ciepła poziomą. Pozioma pompa ciepła  w Gdyni.

W jakim miejscu najlepiej zamontować pompę ciepła.

Pompa ciepła nie wymaga od nas specjalnego pomieszczenia do montażu. Nie trzeba również wyznaczać jej konkretnego położenia w domu. Najważniejszym czynnikiem jest jedynie wielkość całej instalacji, ale również hałas jaki ona generuje w trakcie pracy. Trzeba również brać pod uwagę fakt, że przy ewentualnej awarii technicy muszą dostać się bez problemu do podzespołów pompy.

Najlepiej umieścić ją albo na zewnątrz albo wewnątrz budynku.

Najczęściej na zewnątrz umieszczamy pompy gruntowe oraz powietrzne. W Gdańsku wiele nowoczesnych domów bazuje na tym rozwiązaniu. Można je tam umieszczać ze względu na ich odporną obudowę, wykonaną z metalu zabezpieczonego powłoką ochronną. Może ono nawet cały rok być przykryte śniegiem, a także może być wilgotne przez padający na nie deszcz. Pompa umieszczana jest przy ścianie, przez co łatwiej nam będzie dostać się do dolnego źródła ciepła. Minimalna odległość pompy od budynku wynosi od 30 cm do 1,5 metra. Czerpnia nie może być obok przeszkód terenu, a także przy zadrzewieniu, czy zakrzewieniu, a wyrzutnia z kolei nie powinna być kierowana na ścianę budynku, która przez to może być potem zawilgocona.

Pompy ciepła w Trójmieście można również umieszczać w środku budynku.

Modele Trójmiejskich pomp montowanych w budynku nie są większe od średniej wielkości lodówki. Najbardziej kompaktowe wymiary mają za to pompy ciepła, które współpracują jedynie z ogrzewaczem płaszczyznowym. Jeśli instalacje rozbudowujemy o klasyczne grzejniki, wtedy należy wygospodarować odpowiednio więcej miejsca na jeszcze jedną pompę obiegową, a także specjalny zbiornik buforowy. Pompy ciepła nie są zbyt hałaśliwe, ponieważ ich głośność dochodzi jedynie do 4060 dB, ale mogą nas irytować, dlatego warto wybrać miejsce, które będzie najbardziej oddalone od sypialni. Pomieszczenie, gdzie jest pompa można również dodatkowo wygłuszyć za pomocą specjalnej pianki.

Pompa ciepła na zewnątrz domu. Pompa ciepła wewnątrz domu.

Tanie ogrzewanie wody użytkowej C.W.U.

Pompa ciepła zapewnia nam ciepłą wodę użytkową, ale również opcję chłodzenia, ale również można za jej pomocą wspomóc ogrzewanie basenu. Można przy tych wszystkich czynnościach zachować pełną sprawność urządzenia. Najważniejszym i głównym założeniem pompy ciepła jest jednak ogrzewanie budynku mieszkalnego. Pompa ciepła najlepiej sprawdza się, kiedy działa w systemie niskotemperaturowym i jest połączona również z ogrzewaniem podłogowym. Wtedy wydajność pompy daje najlepsze parametry. Może ona ogrzeważ c.w.u. przez cały rok, bez potrzeby przyłączania do systemu kotła gazowego, olejowego, czy na paliwo stałe. Może ona za to współpracować z kotłem na paliwo stałe, co daje tanie ogrzewanie wody użytkowej latem. To rozwiązanie jest korzystne także wtedy, kiedy posiadamy gruntową pompę ciepła. Aby ogrzać dom można wybrać pompę ciepła o mniejszej mocy. Potrzebny będzie również wymiennik gruntowy o mniejszych rozmiarach. Sama instalacja pompy ciepła do c.w.u. Jest wyjątkowo prosta o nie wymaga wielu inwestycji. Koszt jest porównywalny z zamontowaniem kolektorówsłonecznych, czy też układów wentylacji mechanicznej. Podczas wymiany starego zbiornika ciepłej wody albo modernizując ogrzewanie domu warto przemyśleć montaż również pompy do c.w.u. Pompa ciepła służy idealnie do ogrzewania wody użytkowej, ale może być też świetną alternatywą dla kolektorów słonecznych. Można również zamontować ją tak, by współpracowała z instalacją solarną, co maksymalnie obniży koszty ogrzewania.

Ogrzewanie cwu przy pomocy pompy ciepła w Trójmieście. Tanie ogrzewanie za pomocą pompy ciepła w Gdańsku.

Filia 1
Warszawa

Zadzwoń odpowiemy na każde pytanie - telefon:

+48 601 000 000

biuro@pompaciepxxxla.pl

Pompa ciepła w warszawie - kontakt.

Filia 2
Katowice

Zadzwoń odpowiemy na każde pytanie - telefon:

+48 608 399 000

geoterm@geotevdfvdrm.com.pl

Pompa ciepła w Katowicach - kontakt.

Filia 3
Rzeszów

Zadzwoń odpowiemy na każde pytanie - telefon:

+48 605 000 000

biuro@kcsdijsdifjsystem.pl

Pompa ciepła w Rzeszowie - kontakt.

Centrala w Trójmiasto -
Gdańsk, Sopot, Gdynia.

Zadzwoń odpowiemy na każde pytanie - telefon:

+48 555 555 555

info@ciepla.net.pl