Pompy ciepła

Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto.

Pompy jako źrodło ciepła Serwis Montaż Działanie Opinie klientów i fachowców

Najpopularniejsze instalacje odnawialnych źródeł energii w Gdańsku, Gdyni, Trójmieście to pompy ciepła gruntowe i powietrzne.

Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy eksperckiej we wszystkich obszarach instalacji i hydrauliki pomp ciepła, marka "ENERGETIC" jest doskonale przygotowana do pomocy przy każdym Twoim projekcie w Gdańsku i Gdyni - Trójmieście. Jesteśmy w stanie pomóc w nowych budynkach, jak również już w tych istniejących do których można zamontować każdy rodzaj pomp: powietrznych, gruntowych lub wodnych. Możemy pracować na podstawie Twoich nowych planów architektonicznych lub na podstawie istniejących budynków a nasi eksperci opracują optymalny system ogrzewania i ciepłej wody dla Twojego domu lub budynku komercyjnego. Zazwyczaj nasze pompy ciepła objęte są 5-letnią gwarancją ale w razie potrzeby dostępna jest dłuższa gwarancja. W roku 2021 specjalizujemy się w montażu instalacji takich produktach jak pompy:

Pompy ciepła Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto

Samsung - pompa ciepła powietrzna: Gdańsk

Justyna i Dawid z Gdańska zakupili powietrzną pompę ciepła SAMSUNG i już oszczędzają

Justyna i Dawid z Gdańska zakupili u nas pompę ciepła a montaż instalacji odbył się w 2019 roku. Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne w gdańskich domach. Wiele z tego wynika ze świadomości gdańszczan jeśli chodzi o oszczędności jakich można dokonać. Dlatego też coraz więcej rodzin decyduje się na co najmniej jeden rodzaj odnawialnego źródła energii. Ma to wiele korzyści a zwłaszcza zmniejszenie naszej zależności od szkodliwych dla środowiska paliw kopalnych. Od jakiegoś czasu obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na technologie odnawialne, takie jak pompy ciepła i panele słoneczne w Gdańsku.

Gdynia - powietrzna pompa ciepłą

Tomasz z Gdyni wraz z rodziną jest w posiadaniu pompy ciepła od stycznia 2020 roku.

Jeśli wymieniasz kocioł lub myślisz o renowacji domu, zdecydowanie zalecamy zainstalowanie pompy ciepła zamiast systemu zależnego od gazu lub oleju. Nasz klient Tomasz krótko podsumowuje, że pompa ciepła sprawiła, że ​​bardziej zaangażował się w zużycie energii w swoim domu: „Cieszymy się, że nie używamy paliw kopalnych i robimy coś dla środowiska. Dla każdego, kto przeprowadza renowację, zdecydowanie zachęciłbym do rozważenia pompy ciepła, ponieważ jest to świetny sposób na zmaksymalizowanie wydajności energetycznej domu ”.

Trójmiasto - gruntowe pompy ciepła.

Trójmiasto główny obszar montażu naszych instalacji pomp ciepła - gruntowych.

Bardzo ważna jest dokładna ocena domu pod kątem zużycia ciepłej wody i ogrzewania pomieszczeń, aby wybrać właściwą konstrukcję gruntowej pompy ciepła. Będzie to wymagało dokładnej oceny efektywności energetycznej Twojego domu, którą można przeprowadzić z pomocą autoryzowanych doradców technicznych. W ten sposób będziesz w stanie znaleźć system pompy ciepła o odpowiedniej wielkości, który pomoże zmniejszyć zużycie energii, straty ciepła i poprawić efektywność energetyczną domu.

Dlaczego warto wybrać pompy gruntowe, powietrzne lub wodne, jako źródło ciepła?


Powietrzne pompy ciepła i gruntowe
  • Jednoznacznie można w prosty sposób odpowiedzieć, że ich wydajność minimalizuje zużycie energii
  • Znacznie obniża rachunki za ogrzewanie
  • Ma to duży korzystny wpływ na środowisko naturalne
  • Większość tego typu instalacji ma łatwy w użyciu system i jego sterowanie (Inteligentny kontroler monitoruje cały system).

Czy ważny jest coroczny serwis pomp ciepła?


Pompy ciepła Gdańsk - serwis

Nasz Gdański oddział dokonuje u klientów regularnej konserwacji pomp ciepła, ponieważ zapewnia to następujące korzyści:

  • Większa efektywność energetyczna.
  • Dłuższa żywotność sprzętu.
  • Mniejsze zużycie energii.
  • Większy komfort w prawidłowym działaniu.

Pompy ciepła powinny działać przez 15-20 lat i generalnie są objęte 3-7-letnią gwarancją. Coroczny serwis System będzie korzystał z corocznego serwisowania, aby upewnić się, że wszystkie połączenia mechaniczne są prawidłowe, ustawienia są optymalne, a kolektor ciepła działa prawidłowo. W celu potwierdzenia przedłużonych gwarancji może być również wymagany regularny profesjonalny serwis, który różni się w zależności od producenta. W zależności od marki i modelu pompy ciepła, możesz wykonać niektóre czynności związane z czyszczeniem filtra, aby zapewnić dalszą wydajną pracę pompy.

Montaż pompy ciepła w domu jednorodzinnym w Gdańsku


Pompy ciepła Gdańsk, montaż

Pompy ciepła są przyjazną dla środowiska i niezwykle wydajną alternatywą dla oleju, gazu, paliwa stałego i konwencjonalnych domowych systemów grzewczych. Najpopularniejsze pompy ciepła działają na zasadzie zamiany energii z powietrza na zewnątrz domu na użyteczne ciepło wewnątrz, w ten sam sposób, w jaki lodówka wydobywa ciepło z wnętrza. Jedni z naszych klientów kupili nowy dom w Gdańsku na początku 2018 r. W domu znajdowała się już pompa ciepła, która różni się od konwencjonalnego kotła.

Wypowiedź naszego klienta, który rozpoczął przygodę z pompą ciepła i jej obsługą:

„Musiałem zapoznać się z panelem sterowania, aby zrozumieć, co mówią mi różne symbole, ale nie było to trudne. Panel jest łatwy w obsłudze, głównie dlatego, że po poprawnym skonfigurowaniu systemu użytkownik nie musi zbyt wiele ingerować. Panel sterowania zaprojektowano tak, aby działał 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest to jedna z największych różnic w stosunku do konwencjonalnego systemu ogrzewania kotółem konwencjonalnym. Inną dużą różnicą jest to, że użytkownik ustawia termostat na temperaturę otoczenia 19–20 stopni, a dom jest zaprojektowany tak, aby sam się regulował do tej temperatury. Grzejniki nigdy się nie nagrzewają - przez większość czasu pozostają letnie. To oznacza, że ​​w domu nie robi się gorąco, ale też nigdy nie robi się zimno. Pompy ciepła działają najlepiej, gdy dom jest dobrze ocieplony i ma niewielkie straty ciepła. W przeciwnym razie pompa ciepła może być dość nieefektywna. Wcześniej mieszkaliśmy w domu z grzejnikami tradycyjnymi i kotłem na gaz i nasz rachunek za ogrzewanie wynosił 700-800zł. miesięcznie za 140 metrów kwadratowych. W naszym nowym domu również wydajemy około 700zł. miesięcznie, ale nasz dom ma 220 metrów kwadratowych! Dobrą rzeczą dla nas było to, że od razu dostrzegliśmy oszczędności, zwłaszcza dlatego, że ustawiłem sterowanie tak, aby podgrzewać wodę w nocy, kiedy taryfy za energię elektryczną są niższe.

Działanie pompy


Pompy ciepła - pompa

Pompy ciepła są to urządzenia grzewcze, które pobierają energię cieplną z naturalnych źródeł ciepła. W tym wypadku chodzi o ciepło znajdujące się w naturalnych pokładach ziemi, ale również ciepło może być pobierane z powietrza, czy wody. Urządzenie to działa dzięki równie naturalnym przemianom fizycznym – parowaniu, skraplaniu oraz rozprężaniu. Aby pompa ciepła mogła działać potrzebuje niewielkiej ilości energii elektrycznej. Można więc powiedzieć, że jest to urządzenie wyjątkowo energooszczędne. Całość urządzenia działa w zamkniętym układzie, w którym krąży naturalny czynnik roboczy.

Pompy ciepła Gdynia Pompy ciepła Trojmaisto Pompy ciepła Gdańsk, Trójmiasto, Gdynia